از کجا بذر برنج طارم با ضمانت بخریم؟

اگر شالیکار و برنجکار هستید و قصد خرید بذر تضمین شده و اصلاح شده طارم را دارید با برنج توسکا تماس بگیرید.

مشخصات بذر اصلاح شده طارم مازندران

برای شروع کار در شالیزارها و برای داشتن یک برنج عالی باید بذر درجه یک داشته باشیم. بذر خوب و درجه یک در وهله اول صد در صد خالص باشد. چرا؟

فرض کنید بذر طارم خریداری شده با میزان کم از بذر شیرودی ترکیب شده باشد. در ظاهر همه چیز خوب می باشد اما دردسر بزرگ در انتهای کار است. هنگامی که شالی های طارم کم کم به رنگ طلایی می رسند هنوز در شالیزار برخی از خوشه های سبز رنگ دیده می شود که مربوط به بذر شیرودی است.

مشخصات بذر اصلاح شده طارم مازندران

در نتیجه کشاورز نسبت به زمان برداشت شالی ها سردرگم می شود. چرا که شالی طارم زودرس (۹۰روزه) ولی شالی شیرودی دیررس (۱۲۰ روزه) است. در اینجا اهمیت خالص و یکدست بودن بذر برنج بیش از پیش احساس می شود. همچنین خالص بودن بذر طارم به معنی نبود بذر هرزه (دلک یا قلوه) می باشد که باعث دو دسته شدن دانه های برنج خواهد شد.

مرکز فروش بذر اصلاح شده طارم

در استان ها و شهرهای مختلف ایران بذر اصلاح شده برنج طارم با نام های دیگر همچون شالی اصلاح شده طارم، شلتوک اصلاح شده طارم و جو اصلاح شده طارم نامیده می شود. اگرچه باهم فرق دارند.

مرکز فروش بذر تضمین شده طارم باید کاملا معتبر باشد. زیرا در مورد حساسیت و اهمیت بذر برنج در پروسه برنجکاری توضیح دادیم. تامین کننده بذر درجه یک طارم باید بصورت مستقیم بهترین شالی طارم را در مازندران از شالیکاران معتمد خریداری و به دست کشاورزان شهرستان برساند.

مرکز فروش بذر اصلاح شده طارم

مهمترین و اولین اصل در خرید بذر اصلاح شده طارم مازندران خالص و یکدست بودن بذر می باشد. بذر خالص طارم می تواند در بسته های ۱۰ یا ۲۰ یا ۳۰ یا ۵۰ کیلویی عرضه گردد. مرکز فروش بذر تضمینی طارم در مجموعه برنج توسکا هر ساله برترین بذرهای اصیل طارم را از شالیکاران قدیمی خریداری و با بسته بندی های مختلف با قیمت عالی به کشاورزان عرضه می کند.

نحوه خشک کردن بذر طارم

به یاد داشته باشید که بذر با شلتوک و شالی متفاوت است. در شهرستان ها برخی از کشاورزان به اشتباه گمان می کنند که شلتوک طارم یا جو طارم یا شالی طارم همان بذر طارم است.
بذر طارم چند ویژگی مهم و منحصر به فرد دارد:

۱. صد در صد خالص و یکدست می باشد.
۲. فاقد شالی هرزه به مانند دلک و قلوه می باشد.
۳. فاقد شالی پوچ و خالی می باشد.
۴. در دمای کمتر از ۴۵ درجه خشک شده و جنین زنده دارد.

یکی از اساسی ترین نکات در خرید بذر کشاورزی طارم توجه به نحوه خشک شدن شالی ها است. در ظاهر هیچکس نمی تواند به نحوه خشک شدن شالی ها پی ببرد. تنها راهکار خرید از مراکز فروش معتبر است.

نحوه خشک کردن بذر طارم

بذر طارم در داخل خود جنین زنده دارد که در شرایط مناسب (دما و آب و خاک مناسب) باعث بوجود امدن جوانه می شود. اگر شالی طارم در دمای بالای ۴۵ درجه خشک شود آنگاه جنین از بین رفته و عملا این شالی به عنوان بذر عمل نمی کند. پس نحوه خشک شدن شالی ها بسیار حائز اهمیت است.

4

  1. سلام ایادستگاهی وجودداردبتوانددلک راازشالی بلفضل فجرسوزنی درجه یک که بندرتدلک داردهرسه مشت یک دانه دلک راازشالی جداکند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ