انواع برنج طارم درجه یک شمال

برنج طارم درجه یک شمال محصولی از شالیزارهای استان مازندران که بسیار خوشپخت و خوش طعم میباشد. عطر و پخت بی نظیر این برنج سبب شده است تا در بازار فروش برنج ایرانی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین برنج ایرانی محسوب شود.

انواع برنج طارم درجه یک شمال

برنج طارم هاشمی درجه یک شمال

برنج طارم هاشمی درجه یک شمال در عطر، طعم و پخت بسیار بینظیر است و با توجه به شرایط کشت سختی که دارد همیشه از پرتقاضاترین برنج ایرانی در بازار برنج شمال است. این برنج برای اولین بار در شهر طارم کشت شد و با گذر زمان مشخص شد که شرایط کشت این محصول در استان های شمالی کشور کاملا محیا میباشد.

برنج طارم هاشمی درجه یک بیشتر در شالیزارهای استان مازندران کشت میشود. این برنج ایرانی با کیفیت بازده تولید کمتری نسبت به سایر برنج های ایرانی دارد و در مقایسه با برنج های پرمحصول همچون برنج فجر، برنج شیرودی و ندا؛ کم محصول تر است.

برنج طارم هاشمی درجه یک شمال

میتوان گفت که برنج طارم هاشمی از برنج های خوشپخت و درجه یک ایرانی میباشد. اما با توجه به عوامل گوناگونی عطر و پخت این برنج متفاوت است:

  1. منطقه کشت برنج، نوع خاک
  2. نوع کود مورد استفاده در کشت
  3. شرایط آب و هوایی در منطقه کشت
  4. نوع آب مصرفی در کشت برنج
  5. زمان کشت برنج و زاویه تابش نور به محصول در حال رشد
  6. تجربه و مهارت کشاورز
  7. تازه یا کهنه بودن برنج

قیمت انواع برنج طارم درجه یک

انواع برنج طارم ایرانی در استان های شمالی کشور کشت میشوند. از مهم ترین و پرفروش ترین آنها برنج طارم محلی و برنج طارم هاشمی مازندران هستند. دلیل اصلی کشت برنج طارم در این نواحی عطر و طعم فوق العاده عالی این محصول میباشد.

برنج طارم محلی مازندران نسبت به سایر برنج های طارم ایرانی عطر بیشتری دارد اما از لحاظ ظاهر و پخت با سایر برنج های طارم ایرانی تفاوت چندانی ندارد. بنابراین قیمت انواع برنج طارم درجه یک با یکدیگر تفاوت چندانی ندارد.

بهترین راه برای اطلاع از قیمت واقعی و به روز برنج طارم اعلا از شمال کشور ارتباط با مراکز فروش معتبر در استان های شمالی میباشد که عرضه کننده مستقیم برنج ایرانی میباشند.

قیمت انواع برنج طارم درجه یک

با شروع فصل برداشت شالی طارم در شمال کشور قیمت اولیه شالی طارم رقم میخورد و سپس شالی توسط دستگاه های برنجکوبی به برنج سفید تبدیل می شود. حال با توجه به میزان محصول دهی قیمت شالی ها کمی دستخوش تغییر می شود.

با آماده شدن برنج سفید شده طارم درجه یک باید برنج جهت سورت و بسته بندی به کارخانه سورتینگ برنج انتقال یابد. هزینه های سورت و بسته بندی به قیمت اولیه برنج طارم اضافه خواهد شد و در نهایت قیمت نهایی برنج طارم رقم می خورد.

اگر قیمت واقعی برنج طارم ممتاز را از مرکز فروش معتبر برنج طارم در شمال استعلام بگیرید آنگاه برنج طارم درجه یک گران نخواهید خرید. پس استعلام قیمت واقعی از تامین کنندگان معتبر بسیار حائز اهمیت است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ