برنج خوب ایرانی برای آشپزخانه های مرکزی

اگر برای آشپزخانه مرکزی خود به دنبال خرید برنج خوب ایرانی هستید این مقاله را مطالعه کنید.

برنج خوب ایرانی برای آشپزخانه های مرکزی

انواع برنج خوب ایرانی

در استان های شمالی و همچنین در برخی دیگر از استان های کشور ایران انواع برنج های کیفی و غیرکیفی کشت می شود. برخی از برنج ها کیفیت بالاتری دارند. در نتیجه قیمت بالاتری هم دارند. دسته دیگر برنج های پرمحصول هستند که قیمت مناسب تری دارند.

منظور از برنج خوب ایرانی یعنی:
۱٫ برنج صد در صد خالص باشد.
۲٫ برنج خوش عطر باشد.
۳٫ برنج خوش پخت باشد.
۴٫ برنج بعد از پخت نرمی و لطافت خود را حفظ کند.

انواع برنج خوب ایر
۵٫ برنج هنگام مصرف خوشمزه باشد.
۶٫ برنج هنگام بسته بندی بصورت سه الک و کاملا تمیز شده باشد.‌

این ۶ ویژگی اگر در هر نوع برنج ایرانی (چه شمالی و چه غیرشمالی) وجود داشته باشد بدون شک آن برنج یک نوع برنج خوب و با کیفیت ایرانی خواهد بود.

برنج ایرانی پیشنهادی برای رستوران های پنج ستاره

برخی از رستوران ها و هتل های پنج ستاره بخاطر مشتری های خاص و ویژه ای که دارند به دنبال خرید برنج ویژه هستند. تنها بهترین برنج ایرانی می تواند پاسخگوی نیاز مشتریان این نوع رستوران ها باشد.

ما در اینجا بهترین برنج های سه استان شمالی را بررسی و در نهایت دو نوع از بهترین برنج های شمالی را پیشنهاد میدهیم. در استان گلستان، برنج طارم نوک سیاه یا دمسیاه از کیفیت بالایی برخوردار است. عطر نسبتا خوب به همراه پخت مناسب.

برنج ایرانی پیشنهادی برای رستوران های پنج ستاره

در استان گیلان، برنج های صدری و هاشمی از بهترین ها هستند. نسبت به برنج دمسیاه گرگان از عطر و پخت بهتری برخوردارند. اما در استان مازندران، برخی از کشاورزان برخی از مشکلات را به جان خریده و با قبول ریسک بالا بعد از برداشت برنج کشت اول اقدام به کشت دوباره برنج می کنند.

ریسک کشت این نوع برنج ها از آنجایی بالاست که این نوع برنج ها در پاییز رشد و در نهایت برداشت می شوند. این برنج های پاییزه اگر با سرمای هوا همراه شوند کلا از بین خواهند رفت. پس ریسک کار بالاست.

در کل دو نوع برنج پاییزه به عنوان بهترین برنج های مازندران به شمار می آیند. برنج کشت دوم یا دوباره کشت امراللهی و برنج چین دوم یا دونوج (برنج راتون یا وحشی) بهترین برنج های مازندران هستند.برنج ایرانی پیشنهادی برای رستوران های پنج ستاره

عطر کم نظیر و پخت با رِی بسیار بالا و همچنین خوش طعم بودن این دو نوع برنج شمالی باعث شده تا از بهترین برنج های ایرانی باشند. برنج فوق عطری کشت دوم و چین دوم آنچنان قد می کشند که به نام برنج مجلسی معروف هستند.

با خیال راحت برنج خوب ایرانی برای آشپزخانه بخرید

تمامی هتل ها، رستوران ها، کترینگ ها و آشپزخانه های مرکزی با توجه به بودجه خود اقدام به خرید برنج ایرانی می کنند. اگر آشپزخانه های مرکزی به دنبال خرید برنج خیلی لوکس باشند عموما کشت دوم و چین دوم را انتخاب می کنند.

از طرف دیگر برخی از آشپزخانه به دنبال خرید برنج خوب ایرانی ولی با قیمت ارزان هستند. برنج فجر سوزنی گرگان برای این نوع آشپزخانه ها بسیار مناسب می باشد. قیمت روز برنج خوب ایرانی را می توانید به صورت کامل از بازرگانی برنج توسکا دریافت نمایید.

با خیال راحت برنج خوب ایرانی برای آشپزخانه بخرید

نکته آخر در مورد نحوه پخت برنج ایرانی است. برنج خوب ایرانی باید به دقت و به کمک تجربه توسط سرآشپز پخت گردد. سختی آب، سایز قابلمه و… از عوامل موثر بر روی کیفیت پخت برنج ایرانی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ