تحلیل قیمت برنج ایرانی نباتی و کره ای

خریداران حرفه ای برنج ایرانی همیشه بر سر کیفیت و قیمت برنج نباتی و کره ای مشکل دارند. در این مقاله همین موضوع بصورت کامل تحلیل خواهد شد.

تحلیل قیمت برنج ایرانی نباتی و کره ای

تفاوت برنج شمالی نباتی و کره ای

در فصل برداشت برنج شمالی ابتدا شالی ها از سر زمین به داخل کارخانه برنجکوبی انتقال می یابند. سپس عمل خشک کردن و سفید کردن شالی ها انجام می شود تا برنج سفید حاصل گردد.

با بررسی خط تولید برنج مشاهده می شود که آخرین فاز مربوط به پولیش برنج می شود. پولیش در واقع همان عمل صیقل دادن دانه های برنج می باشد که باعث نباتی شدن یا کره ای شدن رنگ دانه های برنج خواهد شد.

اگر دانه های برنج زیاد تراشیده شوند آنگاه دانه برنج سفید و اگر کمتر تراشیده شوند برنج به رنگ کره ای درمی آید. هنگامی که برنج کره ای باشد یک لایه نازک از سبوس روی برنج می ماند که باعث می شود برنج خوش عطرتر شود.

تفاوت برنج شمالی نباتی و کره ای

اما در برنج نباتی شاهد برنج روشن و سفید و مشتری پسند هستیم ولی عطر این نوع برنج ها معمولا کمتر است. دقت شود که اگر دانه های برنج به خوبی تراش نخورد و به خوبی عمل پولیش روی آن انجام نشود آنگاه ظاهر دانه برنج کدر خواهد بود. این نوع برنج ها کیفیت خوبی از لحاظ ظاهری ندارند و همچنین پخت مناسبی ندارند. زیرا وجود لایه های اضافی روی دانه برنج منجر به جلوگیری از قد کشیدن برنج می شود.

در خرید برنج ایرانی حتما به ظاهر آن دقت کنید. برنج نباید زیاد و یا کم تراش باشد. تراش مناسب روی دانه های برنج باعث ظاهر بسیار عالی آن خواهد شد.

برنج نباتی بخوریم یا کره ای؟

همانطور که مشخص است برنج کره ای کمتر تراش خورده ولی برنج نباتی بیشتر تراش میخورد. سبوس برنج حاوی ویتامین و فیبر بسیار بالایی است. این سبوس برنج در برنج کره ای بیشتر دیده می شود. پس اگر به دنبال رژیم غذایی مناسب هستید برنج کره ای را انتخاب کنید.

برنج نباتی بخوریم یا کره ای؟

همچنین برنج کره ای عطر بهتری نسبت به برنج نباتی دارد. پس اگر به دنبال برنج عطری ایرانی هستید برنج کره ای را پیشنهاد می کنیم. برنج نباتی و کره ای از انواع برنج ایرانی قابل تهیه میباشد. کافیست برای سفارش خرید این نوع از محصولات با مشاورین فروش توسکا تماس بگیرید.

با این تفاسیر آیا قیمت برنج کره ای از برنج نباتی بیشتر است؟

مقایسه قیمت برنج نباتی و کره ای

برای تحلیل قیمت برنج ایرانی نبانی و کره ای؛ فرض کنید مقداری شالی طارم موجود است. این شالی به کمک دستگاه شالیکوبی و پولیش به دو حالت در برنج سفید حاصل می شود. اگر طارم کره ای باشد عطر بهتری دارد، ویتامین و فیبر بالاتری دارد ولی ممکن است بخاطر وجود یک لایه بسیار نازک سبوس در قد کشیدن عملکرد عالی نداشته باشد.

در مقابل برنج طارم نباتی است. کاملا سفید و روشن و بسیار مشتری پسند است. پخت عالی دارد ولی عطر کمی دارد. با مقایسه برنج طارم کره ای و طارم نباتی تفاوتی در قیمت برنج نباتی و کره ای وجود ندارد.

مقایسه قیمت برنج نباتی و کره ای

اما یک نکته بسیار مهم در این رابطه وجود دارد. برنج های پاییزه شمال از آن دسته برنج های خوش عطر و پخت شمالی هستند که رنگ کره ای دارند. رنگ کره ای برنج های پاییزه بخاطر کم تراش بودن آن نیست. بخاطر ذات برنج های پاییزه است که معمولا به رنگ سبز کم رنگ حاصل می گردند.

در خرید عمده برنج کره ای شمال دقت شود که برنج کم تراش نباشد ولی در حین حال کاملا سفید و روشن هم نباید باشد. رنگ دانه های برنج باید به رنگ کره ای کم رنگ باشد. باید مثل الماس بدرخشد. یکدست و یک رنگ باشد. باید کاملا صیقلی شده باشد.

اگر قیمت انواع برنج طارم کره ای و نباتی را میخواهید با مجموعه برنج توسکا تماس حاصل فرمایید.

برای خرید حرفه ای باید نسبت به ظاهر دانه های برنج اطلاعات کاملی داشته باشید. به ویژه در خرید عمده برنج کره ای باید نسبت به خالص بودن و نحوه تراشی که روی دانه برنج انجام شده اطلاعات دقیق داشته باشید.

این اطلاعات باعث می شود تا مشتری برنج باکیفیت را از برنج بی کیفیت تشخیص داده و برنج باکیفیت ایرانی را خریداری نماید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ