خرید برنج نرمه لیزری ارزان قیمت

برنج نرمه لیزری و تمیزشده مخصوص ارد برنج بصورت عمده و خرده با قیمت ارزان و عالی از مجموعه برنج توسکا قابل خریداری است. نرمه یا نیمدانه خیلی ریز عموما در کارخانه های برنجکوبی و بخصوص در کارخانه های سورتینگ برنج یافت می شود.

خرید برنج نرمه لیزری ارزان قیمت

انواع برنج شکسته ایرانی از لحاظ سایز

در خصوص برنج های شکسته بسیاری از تاجران و مشتریان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی و تخصصی در خرید با اشتباهات بزرگ مواجه می شوند.

مثلا چون تفاوت برنج شکسته لاشه را با برنج شکسته نیم دانه نمی دانند بجای لاشه برنج نیمدانه سفارش می دهند و یا بالعکس.

تصور کنید یک مشتری به دنبال خرید برنج شکسته ای است که مخصوص مصارف خانگی باشد. پس این نوع برنج شکسته نباید ریز باشد. باید فاقد ریز دانه ها باشد بطوری که در پخت دچار مشکل نشود. پس بهترین گزینه برنج لاشه خواهد بود.

انواع برنج شکسته ایرانی از لحاظ سایز

در این قسمت ابتدا انواع برنج های شکسته را از لحاظ سایزبندی مورد بررسی قرار می دهیم:

۱٫ برنج شکسته ایرانی با سایز درشت: این نوع برنج شامل برنج لاشه و سرلاشه است که برای مصارف و طبخ خانگی اغلب استفاده می شود.

۲٫ برنج شکسته ایرانی با سایز متوسط: این نوع برنج شامل برنج نیم دانه است. با اینکه برخی از مردم از نیمدانه در مصارف روزانه استفاده می کنند ولی کاربرد بیشتر نیمدانه در پخت اش، شله زرد، شیربرنج و … است.

۳٫ برنج شکسته ایرانی با سایز ریز: این نوع برنج شامل برنج نرمه یا برنج دانه مرغی است. برنج نرمه یا ریزدانه اغلب برای ارد برنج مورد استفاده قرار می گیرد که به آن برنج نیم دانه آردی نیز می گویند. همچنین سوپ با نرمه برنج و فرنی با نرمه برنج امکان پذیر است.

برنج نرمه لیزری چیست؟

کلمه برنج نرمه لیزری اغلب از زبان تاجران حرفه ای و قدیمی شنیده می شود. مسلما هر نوع برنج ایرانی اعم از برنج نرمه را نمی توان همراه با ضایعات (سفیدک ها، گل و سنگ، سبوس و …) داخل آن مصرف و طبخ کرد.

برنج نرمه کارخانه ای ذاتا شامل ضایعات می باشد. این ضایعات باید ابتدا توسط دستگاه های پیشرفته جداسازی شود. این عمل توسط دستگاه های هوشمند سورتینگ انجام می شود. بدین صورت که دستگاه سورتینگ به کمک چشم لیزری که دارد، تک تک دانه های برنج را تحلیل و سپس بنابر تشخیص اینکه آن دانه سالم یا معیوب بوده است اقدام به جداسازی ضایعات برنج یا نیمدانه یا نرمه می کند. تحلیل بر اساس رنگ دانه ها صورت می گیرد.

برنج نرمه لیزری چیست؟

دانه های سالم برنج رنگ سیاهی یا سفیدک یا رنگی ندارند. ولی دانه های معیوب برنج شامل سفیدک، سیاهک و رنگ دانه ها می باشد.

در نتیجه برنج نرمه لیزری یعنی برنج نرمه ای که از چشم لیزری دستگاه سورتینگ عبور کرده و کاملا تمیز و یکدست شده است. پس برنج نرمه لیزری معادل برنج نرمه سورت شده و تمیزشده است.

آیا برنج نرمه لیزری بصورت عمده می توان خریداری کرد؟

جواب بله است. بشرطی که برای خرید عمده برنج نرمه لیزری و سورت شده با قیمت ارزان موارد زیر رعایت گردد:

۱٫ برای خرید عمده نرمه سورت شده حتما در فصل برداشت برنج ایرانی این عمل را انجام دهید. زیرا در فصل برداشت برنج ایرانی تهیه و تامین عمده برنج نرمه ایرانی راحتتر است.

۲٫ فقط از مراکز و تامین کنندگان قوی و قابل اطمینان نرمه ها را خریداری کنید. زیرا فقط آنها هستند که در طول سال می توانند سفارش مورد نظر مشتریان را تامین کنند.

آیا برنج نرمه لیزری بصورت عمده می توان خریداری کرد؟

۳٫ برنج نرمه لیزری باید یکدست و تمیز باشد. تا در تولید ارد برنج مشکلی ایجاد نشود. پس در خرید تناژ بالا نرمه تمیزشده از کیفیت و تمیزی بار اطمینان صد در صد حاصل کنید.

۴٫ حتما قیمت روز برنج نرمه لیزری را از مراکز مختلف استعلام بگیرید تا از قیمت واقعی برنج نرمه اطمینان حاصل کنید و سپس برنج نرمه ارزان قیمت را خریداری کنید.

قیمت روز برنج نرمه لیزری را می توانید از مجموعه برنج توسکا دریافت نمایید.

۵٫ نکته خیلی مهم و تخصصی دیگر هنگام خرید عمده برنج نرمه لیزری این است که نرمه های باید خالص باشند. مثلا نرمه برنج ندا ارد سفید و شفافی نمی دهد. یا نتیجه اسیاب نرمه برنج فجر، ارد معطر و سفیدی خواهد بود. همچنین نرمه برنج طارم و شیرودی برای ارد برنج بسیار عالی خواهد بود.

در برخی موارد بخاطر بی تجربگی خریدار برنج نرمه مشاهده شده است که خریداران عمده برنج نرمه با اینکه نرمه تمیز و سورت شده ای را خریداری کردند ولی بعد از تبدیل آن به ارد برنج به ارد بی کیفیت رسیده اند. زیرا از جنس نرمه ها اطلاعی نداشتند.

در نتیجه در خرید و فروش برنج نرمه سورت شده و لیزری تمامی موارد فوق حایز اهمیت است. برنج نرمه لیزری را فقط و فقط از مراکز فروش قابل اطمینان خریداری کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ