فروش شالی اصلاح شده شیرودی

اگر شالیکار هستید و به دنبال خرید یا فروش شالی اصلاح شده شیرودی به صورت تضمین شده با قیمت مناسب هستید با مرکز فروش برنج توسکا تماش حاصل فرمایید تا بذر درجه یک شیرودی را جهت برنجکاری در شالیزار دریافت نمایید.

فروش شالی اصلاح شده شیرودی

ویژگی های بذر اصلاح شده شیرودی

برنج شیرودی از برنج های پرمحصول ایرانی است که در سال های اخیر بسیار بیشتر کشت شده است. زیرا هم پرمحصول بوده و هم قیمت مناسبی دارد. در نتیجه برای کشاورزان به صرفه تر و سودآورتر می باشد.
معمولا یک ماه بعد از برداشت برنج کشت اول طارم نوبت به برداشت برنج شیرودی می رسد. خوشه های برنج شیرودی پربارتر می باشند. ساقه های بیشتر ولی کوتاه تری نسبت به طارم دارند.

بذر برنج شیرودی از لحاظ ظاهری بسیار کشیده و بصورت دانه بلند هستند. اما بذر طارم کمی چاقتر و کوتاه تر می باشد.

ویژگی های بذر اصلاح شده شیرودی

شاید کلیدی ترین نکته در خرید بذر و شالی شیرودی جهت شالیکاری این است که بذر باید اصلاح شده باشد. اصلاح بودن بذر شیرودی یعنی:

۱٫ بذر شیرودی نباید حتی شامل یک دانه بذر متفرقه مانند بذر طارم باشد. بذر شیرودی باید صد در صد خالص باشد.

۲٫ بذر برنج شیرودی نباید شامل بذر پوچ باشد. تا جای امکان بذرها باید توپر و هسته داشته باشند.

۳٫ بذر شالی شیرودی نباید شامل بذر برنج هرزه (برنج دلک یا شاهک یا قلوه) باشد.

قیمت فروش شالی شیرودی اصلاح شده

همیشه در خرید بذر شیرودی قیمت آن ملاک بوده است. به مانند تمامی محصولات قیمت در خرید بعد از کیفیت حرف اول را می زند.

در مورد کیفیت بذر اصلاح شده شیرودی توضیح دادیم. اینکه شالی اصلاح شده شیرودی چه مشخصاتی باید داشته باشد.

یکی از حساسترین موارد در خرید شالی شیرودی برای کشاورزی این است که شالی کاملا و به صورت صد در صد خالص باشد. اهمیت این موضوع زمانی روشن می شود که کشاورز هنگام برداشت برنج شیرودی (در صورت خالص نبودن) متوجه دودستگی و گاها چنددستگی در رنگ شالی های سرکشیده می شود. برخی از شالی ها به رنگ طلایی و برخی از شالی ها به رنگ سبز هستند و شالیکار نسبت به درو کردن شالی ها دچار تردید می شود.

قیمت فروش شالی شیرودی اصلاح شده

حال چرا این اتفاق در شالی های ناخالص شیرودی می افتد؟ برنج شیرودی از برنج های پرمحصول و دیررس (۱۲۰ روزه) و برنج طارم از برنج های کم محصول زودرس (۹۰ روزه) می باشد. در نتیجه اگر شالی یا بذر شیرودی حتی با مقدار کمی از شالی طارم ترکیب شده باشد آنگاه در هنگام برداشت شالی ها مشکل بزرگی پیش خواهد آمد. مشاهده خواهد شد که برخی از شالی ها کاملا رسیده (شالی طارم) و برخی دیگر هنوز سبز رنگ و نرسیده هستند (شالی شیرودی).

حساسیت در خرید بذر اصلاح شده شیرودی نسبه به خرید برنج بسیار بالاتر است. زیرا بحث ۶ ماه تلاش کشاورز و ثمره آن است.

پس در خرید و فروش شالی اصلاح شده شیرودی فقط و فقط به مراکز فروش خیلی معتبر تکیه کنید. همچنین قیمت فروش شالی اصلاح شده شیرودی را می توانید از مجموعه برنج توسکا دریافت نمایید.

در این مجموعه انواع بذر شیرودی و طارم درجه یک و تضمین شده با بسته بندی ۲۰ کیلویی به کشاورزان و شالیکاران عزیز شهرستان ارائه می گردد.

دقت شود که نحوه کاشت، داشت و برداشت برنج شیرودی و طارم به صورت علمی مطالعه گردد تا بهترین نوع محصول با بهترین عملکرد شامل شما کشاورزان عزیز گردد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ