۴ راه شناخت انواع برنج شمال+ قیمت روز

مهم ترین ویژگی برنج خوب شمال چیست؟ بهترین راه برای شناخت برنج شمال و انواع برنج شمالی چیست؟ چه ویژگی هایی سبب میشود تا برنج شمالی نسبت به سایر برنج های ایرانی و حتی خارجی بهتر باشد؟!

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

۴ راه شناخت انواع برنج شمال+ قیمت روز

برای شناخت انواع برنج شمال و آشنایی با برنج شمالی حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

۴ راه برای شناخت برنج شمال

برای خرید برنج شمال بهتر است دانش و اطلاعات خود را در زمینه انواع برنج شمال بالا ببرید تا برنج خالص و یکدست تهیه کنید و به اصطلاح کلاه سرتان نرود.

چهار راه حل برای شناخت برنج اصیل شمال به شرح زیر میباشند:

۱- عطر و بوی برنج: عطر و طعم برنج یکی از مهم ترین معقوله ها یرای برنج با کیفیت میباشد. عطر برنج قبل از پخت و پس از پخت نیز حس میشود. از علل های اصلی که سبب میشود استقبال مشتریان برنج ایرانی از برنج شمال زیاد شده است این است که برنج های شمال رنگی روشن تر دارند و به دلیل کشت در مناطق خوش آب و هوا بسیار معطر میباشند.

برنج های تازه شمالی که زمان زیادی از برداشت آن نگذشته باشد عطر بسیار مطبوعی دارد؛ از طرفی برنچ کهنه که بیش از ۶ ماه از برداشت آن گذشته باشد عطر کمتری در مقایسه با همان نوع برنج تازه برداشت شده دارد.

۴ راه برای شناخت برنج شمال

۲- ظاهر برنج: بهترین و عالی ترین و برترین برنج های شمال از استان های گیلان و مازندران و گلستان برداشت میشود. انواع برنج شمال همچون برنج های کشت دوم امراللهی، برنج چین دوم طارم، برنج طارم هاشمی، برنج طارم محلی، برنج فجر و شیرودی به دلیل ظاهر خوب و برازنده ای که دارند موردتوجه مصرف کنندگان برنج ایرانی قرار گرفته اند.

گرچه ویژگی اول که گفته شد (عطر و کشیدگی و ماندگاری) صفت مهمتری نسبت به این مورد است؛ اما ظاهر خوب و کشیده و کم خرد بودن برنج نیز از ویژگی های مهم برنج با کیفیت میباشد.

رنگ برنج از جمله مهمترین نکات در خرید برنج است و هر چه برنج شفاف تر باشد و رنگی کرمی داشته باشد مشتری پسندتر است. اما در مجموع میتوان از روی رنگ برنج به کیفیت آن پی برد بنابراین باید به سراغ فاکتور سوم بروید.

۳- پخت برنج: برنج اصیل و خوب شمالی در هنگام پخت به خوبی قد میکشد و پس از پخت ظاهری بهتر و زیباتر به خود میگیرد. برنج تازه پخت کمتری خواهد داشت و از طرفی برنج کهنه پخت بسیار خوبی دارد. بطوریکه برنج کشت دوم امراللهی به صورت پخت شده دوبرابر حالت خام خود در می آید.

۴ راه برای شناخت برنج شمال

همه نمونه برنج های موجود در بازار شمال که جزو گروه برنج های برتر می باشند، از جمله خانواده برنج های کشت دوم، برنج طارم،  برنج دونوج، برنج فجر و شیرودی این خصوصیت و ویژگی را با اندکی اختلاف دارند و دارای ری و پخت مناسبی در هنگام طبخ می باشند.

۴- ماندگاری پس از پخت: یکی از فاکتور های خوب برنج شمال این است که انواع برنج شمال از جمله انواع برنج طارم شمال همچون برنج طارم هاشمی پس از پخت تا چند روز به تازگی اول باقی میماند (شرایط نگهداری مساعد).

در جدول زیر نمونه ای از انواع برنج شمال را مشاهده میکنید که با توجه به ویژگی های ذکر شده با یکدیگر مقایسه شده است:

۴ راه برای شناخت برنج شمال

قیمت انواع برنج شمال

برای خرید عمده برنج شمال درجه یک باید ابتدا مرکز فروش عمده برنج شمال را جستجو کنید تا بتوانید خرید مستقیم برنج از شمال را بدون واسطه انجام دهید. تامین کنندگان برنج اصیل شمال ابتدا باید مورد اعتماد خریدار برنج شمال باشد.

برای اطمینان یافتن به مرکز فروش برنج شمال ابتدا باید به صورت حضوری به مرکز مورد نظر مراجعه کنید تا از کیفیت برنج اطمینان بیابید. همچنین اگر قصد خرید اینترنتی برنج شمال را با قیمت مناسب دارید بهتر است خرید آنلاین برنج شمال را انجام دهید. خرید آنلاین برنج شمال بسیار به صرفه تر میباشد چرا که در وقت و هزینه های اضافه در رفت و آمد صرفه جویی میشود.

در سال های اخیر با توجه به افزایش قیمت انواع برنج شمال، قدرت خرید اقشار مختلف جامعه کاهش یافته است بنابراین بهتر است انواع برنج شمال و قیمت آنها را مستقیما از شمال کشور استعلام بگیرید.

قیمت انواع برنج شمال

بازرگانی برنج توسکا به عنوان مرکز فروش عمده انواع برنج های شمال ایرانی، انواع برنج شمال با قیمت مناسب را به صورت سورت و بوجاری شده (تمیز و بدون خرد) برای مشتریان آماده سازی میکند.

برای اطلاع از قیمت روز انواع برنج شمال به لیست قیمت برنج شمال مراجعه کرده و یا با مشاورین فروش برنج توسکا تماس حاصل نمایید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ