قیمت روز برنج بینام کشت دوم

از ویژگی های خوب برنج بینام کشت دوم عطر خوب و خوشپخت بودن آن است. قیمت روز برنج بینام در بازار معمولا گرانتر از برنج های طارم و هاشمی می باشد. شکل ظاهری برنج بینام کشت دوم درشت است و دانه های به نسبت کوتاه دارد. این نوع برنج از انواع برنج کم محصول می باشد و اکثر کشاورزان مازندرانی به کشت و برداشت برنج بینام می پردازند.

قیمت روز برنج بینام

منظور از کشت دوم برنج چیست؟

کشت دوم به برنج هایی که در نوبت دوم در شالی کاشته می شوند اطلاق می شود. برنج های نوبت اول در اوایل  فروردین ماه کشت می شوند و در تیر ماه برداشت می شوند. از این رو برنج کشت دوم به آن برنج هایی گفته می شود که در ماه مرداد بعد از برداشت محصول برنج کشت اول کاشته می شوند. این کشت ممکن است به شکل دستی انجام شود یا توسط دستگاه عمل کاشت صورت گیرد.

روند رشد و نمو برنج های کشت دوم تا آبان ماه ادامه خواهد داشت. در برنج کشت دوم به علت نزدیک شدن به هوای سرد پاییزی حتما باید از انواع برنج های زودرس استفاده شود. کشت دوم بیشتر در شهرهای استان مازندران انجام می شود. در این منطقه کشاورزان برای کشت دوم از برنج های بینام و امراللهی استفاده می کنند.

قیمت روز برنج بینام

این نوع برنج ها از ارقام کم محصول برنج می باشند و نسبت به انواع برنج مانند برنج هاشمی و طارم زودرس تر هستند. برنج بینام کشت دوم ظاهری توپرتر و درشت تر از برنج های کشت اول دارد. همچنین در مقایسه با برنج کشت اول، برنج های کشت دوم از عطر و بو، طعم و ری بیشتر و بهتری برخوردار هستند. برخی کارشناسان برنج بینام کشت دوم  را از بهترین و مرغوب ترین برنج ها در جهان می دانند.

قیمت روز برنج بینام کشت دوم در بازار

قیمت برنج بینام کشت اول در بازار به دلیل زودرس بودن و اصلاح ژنتیک صورت گرفته بر روی آن از قیمت بالاتری نسبت به برنج های گرانی مثل طارم و هاشمی بهره مند است. به دلیل زحمت فراوان کشاورزان در کشت دوم و عطر و طعم بسیار خوب محصول برداشت شده، قیمت روز برنج بینام کشت دوم در بازار گران تر از کشت اول آن می باشد.

قیمت روز برنج بینام

برنج بینام کشت دوم یا امراللهی فقط در استان مازندران کشت و برداشت می شود. لذا برای آگاه شدن از قیمت روز برنج بینام کشت دوم باید به سراغ بازار های استان مازندران رفت. ولی راه بهتر برای کسب اطلاعات راجع به قیمت روز برنج بینام کشت دوم کمک گرفتن از مراکز معتبری است که برنج کشت دوم را به صورت مستقیم از کشاورزان مازندرانی در اختیار مشتریان خود قرار می دهند.

بازرگانی برنج توسکا از بنام ترین مراکز عرضه برنج است که با کوتاه کردن دست واسطه ها برنج اعلا و دست اول را به خریداران خود ارائه می دهد. می توان با توجه به تجربه و سابقه طولانی مجموعه توسکا با اعتماد کامل قیمت روز برنج بینام کشت دوم و همچنین انواع دیگر برنج مازندران را از این مجموعه استعلام کرد و پس از آن اقدام به خرید نمود. مجموعه توسکا همواره در پی عرضه برنج های با کیفیت، درجه یک و اصیل با قیمت های رقابتی به مشتریان خود بوده است.

پخت برنج بینام کشت دوم

برای پخت بهتر برنج بینام کشت دوم قبل از پخت می بایست به مدت ۱ الی ۱۰ ساعت در آب با نمک خیسانده شود. در این صورت عطر و ری برنج بهتر خودش را نشان می دهد. همچنین با اضافه کردن نصف لیوان آب سرد به برنج نیم پز شده و در حال جوشیدن، با وارد کردن شوک به برنج ری آن بیشتر می شود.

قیمت روز برنج بینام این برنج به صورت کته و آبکش طبخ میشود و به دلیل پخت و قد کشیدن عالی در هنگام پخت، به راحتی توسط هر سرآشپزی قابل طبخ میباشد. برای سفارش این محصول از طریق راه های ارتباطی زیر با مدیرفروش توسکا تماس بگیرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

واتساپ